AZ - Berkin Engineering Inc. - Azerbaijan

Berkinengineeringazerbaijan Logo

AZ - Berkin Engineering Inc. - Azerbaijan
AZ1063, Baku city
Qaradağ rayonu
Salyan şossesi
15-ci km

Azerbaijan
Phone: +994 50 226 36 12
Email: u.piriyeva@berkinengineering.com
Web: www.berkinengineering.com


See a full list of all employees


TURKISH
Berkin Mühendislik; su altı ölçüm ve konumlandırma sistemleri, sonarlar, su altı haberleşmesi, hidrografi ve oşinografi, su altı güvenliği ve bilimsel araştırma alanlarında; sivil ve askeri denizcilik tecrübesi ile bütünleşik bilgi birikimi yanında nitelikli yetkin kadrosu sayesinde ortaya koyduğu yenilikçi/patentli teknolojileri ve terzi usülü çözümleriyle, denizcilik ve savunma sanayiindeki yerini sağlamlaştırmış bir Türk mühendislik firmasıdır.

MacArtney'in çözüm ortağı olma ayrıcalığı ile Berkin Mühendislik; sualtı sistemleri için sualtı kabloları/konnektörleri sonlandırma ve entegrasyon hizmetleri dahil olmak üzere geniş kapsamlı satış ve satış sonrası desteği sağlamaktadır.


ENGLISH
Berkin Engineering is a Turkish engineering company that has solidified its position in the maritime and defence industries with its integrated knowledge and qualified, competent team, along with its extensive experience in civil and military maritime operations.

The company specialises in underwater measurement and positioning systems, sonars, underwater communication, hydrography and oceanography, underwater security, and scientific research. Berkin Engineering has established itself as a leading player in the maritime and defence industries through its innovative, patented technologies and tailor-made solutions.

With the privilege of being MacArtney's solution partner, Berkin Engineering provides comprehensive sales and after-sales support for underwater systems, including underwater cables, connectors, termination and integration services.